Jsme zavedený a spolehlivý dodavatel s dlouhou tradicí. V roce 2023 jsme oslavili 30 let na trhu. Naším cílem je poskytovat zákazníkům v gastronomii komplexní služby v oblasti dodávek potravin a doplňkového sortimentu. V nabídce naší společnosti byste měli najít vše, co potřebujete k hladkému fungování Vašeho gastronomického provozu.

Náplň naší činnosti charakterizujeme jako velkoobchodní, ale snažíme se o víc. Zakládáme si na službách na klíč se stálým osobním kontaktem se zákazníky prostřednictvím našich obchodních zástupců (narozdíl od mamutích řetězců s neosobním stylem prodeje). 

Od začátku jsme pevně věřili, že je třeba s naším servisem jít za Vámi zákazníky a nečekat jen „v teple“ prodejny, kdo přijde a „zaklepe“ na dveře. Jsme velmi rádi, že správnost této základní myšlenky individuálního přístupu ke každému zákazníkovi se v čase osvědčila, a Váš zájem o naše služby to jen dlouhodobě potvrzuje.

V současnosti zásobujeme více než 2000 provozoven v Praze a okolí. Naše aktuální nabídka zahrnuje více než 7000 druhů zboží a jsou v ní zastoupeny výrobky všech významných výrobců i dovozců v České republice. Kromě jiného nabízíme čerstvé ovoce a zeleninu v gastro kvalitě po celý rok, maso a uzeniny od malých výrobců, široký výběr i v sortimentu mraženého zboží a velký výběr zahraničních specialit z Itálie, Francie, Španělska, Asie, Mexika, aj.

Jednoduchostí šetříme Váš čas a náklady. Vaše objednávka je zkompletována do jednoho závozu, na který vystavíme jednu, případně několik přehledných faktur. Máme tým schopných lidí, kteří tvoří skvělé zázemí pro rychlé a pružné vyřízení objednávek. Na příjem objednávek využíváme všech technických prostředků. Objednat si lze telefonicky a e-mailem. Máme vlastní internetový obchod, umožňující objednávat i pomocí šablon, které výrazně zkrátí dobu potřebnou k vytvoření objednávky.

Protože se naše činnost dotýká zdravotních rizik, extrémně dbáme na dodržování všech bezpečnostních, hygienických a dalších norem a předpisů. V mnoha ohledech jsou naše vnitřní nařízení přísnější, než české zákony nebo doporučení Evropské unie.

Každé tři měsíce připravujeme speciální cenovou nabídku plnou akčního zboží. Naše klienty také motivujeme širokou nabídkou věrnostního benefitního programu.

Kromě komplexních služeb v rámci zásobování gastronomických provozů se snažíme o inspirování našich zákazníků prostřednictvím odborného gastronomického časopisu Fany Info REVUE, letáků plných akčních novinek a receptů, pořádáním gastronomických veletrhů FANY EXPO na špičkové úrovni a zveřejňováním video-receptů s názvem FANY TIPY od našich šéfkuchařů na vlastním youtube kanálu a odborných článků na webu.

Jak to všechno začalo?

1990

Na počátku 90 let jsme provozovali několik maloobchodních jednotek se sortimentem ovoce a zeleniny. Začátkem roku 1990 jsme si vzali do tzv. ekonomického pronájmu zřejmě první prodejnu Ovoce Zelenina v České republice. Jednalo se o prodejnu „Na Knížecí“ v Praze 5. Součástí pronájmu byly i převážně sklepní prostory ve Stroupežnického ulici (dnes Radegastovna Perón), kde jsme se asi rok pokoušeli nepříliš úspěšně pěstovat žampiony.

1992

V prostorách bývalé žampionárny začal náš příběh coby velkoobchodu potravin. Jedno auto, dva lidé a přibližně 150 druhů zboží!  V průběhu roku 1992 jsme otevřeli samostatný sklad na Smíchově pro zásobování gastronomických provozů. Od tohoto roku jsme plynule rozšiřovali sortiment až na kompletní nabídku potravin, drogerie, nápojů, mraženého zboží, čerstvého ovoce a zeleniny. Intenzivně jsme pracovali na zlepšování našich služeb a přípravě stavby našeho vlastního skladu.

2002

Vytvořili jsme vlastní benefitní program, který se dodnes těší Vaší velké oblibě, a který stále rozšiřujeme.

2003

Začali jsme vydávat odborné gastronomické periodikum FANY Info s výstižným podtitulem „Vše o gastronomii“, které ví o profesionálech v segmentu HORECA nejvíce.

2005

Spustili jsme první vlastni e-shop a realizovali první FANY EXPO, vlastní odborný veletrh pro HORECA specialisty. Naši nabídku jsme také rozšířili o sortiment mraženého zboží.

2006

Přestěhovali jsme se do vlastního moderního skladu ve Vestci u Prahy, což nám umožnilo nastartovat další rozvoj společnosti. Sklad je koncipován podle norem Evropské unie a využívá nejmodernější technologie ve skladování potravin a logistice. Díky novým a větším prostorům jsme schopni operativněji reagovat na potřeby našich zákazníků a spolehlivě zásobovat větší množství gastro-provozů.

Ve stejném roce jsme založili charitativní organizaci ETELA o.p.s.  (www.etela.cz), která se věnuje pomoci dětem v těžkých situacích. Od té doby to jsou stovky příběhů, miliony milióny korun a spousta radosti z pomoci potřebným.

2008

Vydali jsme první edici tištěného katalogu, který jste překřtili na „gastronomickou bibli“, což nás velmi potěšilo. Spustili jsme rovněž sedmidenní závozový provoz. V tomto roce jsme měli na 100 zaměstnanců, dosahovali obratu 500 milionů korun a nabízeli 5 000 druhů zboží.

2013

Zdvojnásobili jsme počet stránek gastronomického čtvrtletníku, což nenápadně naznačujeme jeho rozšířeným názvem: FANY Info REVUE.

2016

Jako výhradní dodavatel jsme představili a začali nabízet prestižní portugalskou kávovou značku DELTA CAFES (včetně kompletního kávového servisu od našeho baristy), která patří mezi světovou špičku.

2017

Spustili jsme vlastní Youtube kanál s názvem FANY TIPY, který přináší od špičkových profesionálů video recepty postupem krok za krokem.

2019

Dosáhli jsme obratu miliardy korun a naše nabídka produktů skladem narostla na 7 000 položek.

2022

Spustili jsme inovovaný a vylepšený e-shop: shop.fany.cz

Naše budoucnost

I nadále je naším cílem profesionálně uspokojovat Vaše náročné požadavky a individuálním přístupem poskytovat prvotřídní služby. Veškeré naše aktivity směřují k jedinému cíli - k Vaší spokojenosti. Zboží Vám přivezeme na určenou adresu v rámci Prahy a blízkého okolí. Používáme nejmodernější chladící vozy pro zachování chladících podmínek. Čerstvost produktů zůstává zachována díky dodržování standardů HACCP.